niedziela, 8 grudnia 2019

Narodziny spotkań NA PARKIECIE


Spotkania NA PARKIECIE to inicjatywa, która wyszła od zainteresowanych pań, a która tak naprawdę chodziła mi po głowie od dłuższego czasu: od miesięcy, jeśli nie lat.

W Brukseli mieszka nas, wspaniałych Polek naprawdę dużo. Od dawna miałam pragnienie stworzyć miejsce, gdzie te emigracyjne perełki mogłyby w niewielkim gronie rozmawiać na ważne tematy. Żebyśmy mogły łączyć się nie wokół poglądów politycznych, a wartości uniwersalnych. Żebyśmy się uzupełniały, a nie wykluczały.  Jednak mój wewnętrzny krytyk szeptał mi do ucha, że jest wiele podobnych inicjatyw w mieście, że kobiety się zniechęcą po pierwszym razie, że nie mają na to czasu, że im się nie zechce...
Pomysł w mojej głowie jak się narodził, tak i umarł z powodu braku zaplecza, legalnych struktur, w ramach których takie akcje mogłabym organizować.
Ale widać, raz zasiane ziarno, rzucone na żyzną glebę, nie obumiera. Wszystko przychodzi w najlepszym dla siebie czasie... 
W kwietniu pojawiło się wymarzone miejsce, można powiedzieć, w sercu polonijnym Brukseli - na Etterbeeku. Powstało tam niewielkie atelier z drewnem, głównie parkietem i stąd spontanicznie narodziła się nazwa, zaproponowana przez jedną z dziewczyn (Monikę)

10 komentarzy:

 1. Projekt ciekawy i godny wznowienia działań takie spotkania na emigracji są bardzo potrzebne i w odzwierciedlają więzi kulturowe naszej ojczyzny, spróbuj się nie podawać jak masz możliwość to organizuj takie spotkanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za słowa otuchy, własnie odbyło się trzecie spotkanie w piątek 13 grudnia, frekwencja była więcej niż stuprocentowa, więc coś w tym jest! może to dobry znak! :)

   Usuń
 2. Co za wspaniała grupa! Z każdej twarzy tryska radość spotkania. Serdeczności wigilijno-swiąteczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Może kiedyś do nas zawitasz, sciskam serdecznie!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Niesamowite! Miło Cie widzieć!

   Usuń
  2. to ja Aga piszę, nie wiem dlaczego komentarz dodał się jako anonimowy :)

   Usuń