sobota, 23 grudnia 2017

Chleba naszego powszedniego...


Minęły trzy lata. Zmieniła się od tego czasu sytuacja w Egipcie i na Ukrainie. Zmieniła się sytuacja w firmie. Żadna z opisywanych osób już tam nie pracuje. Elena ma drugie dziecko i wyemigrowała do Hiszpanii. "Egipska księżniczka", jak nazywamy drugą koleżankę wyszła za mąż i się rozwiodła. Ja - zaczęłam pisać książki. Wydałam ich dotychczas cztery. Niektóre z moich psów odeszły, przybyły koty. Dlaczego nie mówię o ludziach, co się przez te lata wykruszyli? Bo jeszcze nie mogę. Nie mam świadomości ich braku... Może poczuję to w święta, gdy gwałtowną pustką zauważy się ich brak przy świątecznym stole... Na szczęście wciąż obecny i ten sam mąż przy moim boku. I syn. I dom bogatszy o jeszcze jedną kobiecą duszę. Jego dziewczynę. Pasuje do nas jak brakujący kawałek puzzli. Cieszę się, że się odnaleźli w chaosie triumfu pozornych wartości. Jestem wręcz dumna, choć nie ma w tym za grosz mojej zasługi.
Przez te 3 lata poznałam chwile prosperity i niemocy. Płonnych nadziei, wybuchów euforii i chudych dni. Rozrzutności i zaciskania pasa. Okresu podróży i spoczynku. Kreatywności i zastoju. Wybuchów radości, histerii i łez. Czasami ze szczęścia.
Jedynie ten mój polski dom, oaza spokoju, ciągle taki sam, niezmienny. Harmonijny, niedoskonały architektonicznie, z niedokończonymi historiami, spokojny i opiekuńczy bez względu na stan zamożności i ducha. Obrasta życiem. Naszym, mimo drobnych rys i zadrapań, szczęśliwym życiem. 


Całość przeczytaj tutaj

4 komentarze:

 1. Agnieszko, masz rację. Życie przez to jest ciekawe, że każdego dnia stawia nas w innych sytuacjach. Nieustannie jesteśmy wciągani w wir jakichś wydarzeń, ale przez to sprawdzamy swoją kondycję psychofizyczną i... moralną, etyczną. Oczywiście , nie każdy chce , by jakieś zmiany w jego życiu zachodziły, a to prowadzi do zgnuśnienia. Ważne jest też, żeby , poddając się temu "wirowi", mieć jakąś trwałą podstawę - w Twoim przypadku: dom, rodzina, wartości . Pozdrawiam Cię i całej Twojej Rodzinie życzę wszelkiej radości na te Święta Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesołych Świat Agnieszko...pozdrawiam, buziaki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknych świąt życzę:)))Pozdrawiam serdecznie:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Your blog was absolutely fantastic!
  Great deal of great information & this can be useful some or maybe the other way.
  Keep updating your blog,anticipating to get more detailed contents.
  หนังใหม่

  OdpowiedzUsuń