niedziela, 20 listopada 2016

Refleksje z mocnym akcentem samochodowym w tle..Że moje polskie eskapady, oprócz tego, że dostarczają mi wiele wrażeń, są też swoistą szkołą przetrwania - przyszło mi przywyknąć. Ciągle tylko zadziwia skala trudności, z którą przychodzi mi się zmierzyć i ilość doświadczeń, jakie nabywam. Ale to chyba dobrze. Rozwija się człek, hartuje... Nie wspomnę o tym, że te moje polskie drogi usłane są masą wzruszeń!
Ostatnio z upodobaniem powtarzam, że nauczę się jeszcze opony zmieniać i już nawet tirem mogę powozić. Jestem z autem za pan brat. Żartuję....

Po co blondynce aż taka wiedza? Pokażcie mi faceta, który choćby z litości nie pomoże blondynce (w kapeluszu na dodatek) okiełznąć blaszanego rumaka. Mi się jeszcze taki na trasie nie przydarzył. A już trochę po tym świecie poruszam się samochodem.

Ponoć człowiek inteligentny nie musi wiedzieć wszystkiego, natomiast powinien widzieć, gdzie potrzebną wiedzę znależć i jak (lub za pomocą kogo) jej trafnie użyć w danej, konkretnej sytuacji. Nie wiem, czy ta definicja odnosi się również do blondynek, bo to taki szczególny rodzaj człowieka.

Wiem natomiast, że świetnie odnajdujemy się w sytuacjach kryzysowych i potrafimy zejść na ziemię i stawić (odkryte) czoło problemom. Ale na codzień wcale się ze swoimi talentami nie zdradzamy. Przewidująca blondynka oszczędza zasoby energii. 

Wielkopolska i Wielkopolanie. 

Jawi mi się ta kraina ciepłym, pulsującym punktem na mapie Polski. I w jakie by stereotypy nie uciekać, twierdzę z całą stanowczością i bez wazeliny, że Wielkopolanie gościnnością stoją. Już po raz kolejny, gdy błąkam się moja rozklekotaną limuzyną, gdy gonią mnie terminy, zmęczenie i choroby - w Wielkopolsce przytulą mnie, nakarmią, napoją i jeszcze garść konstruktywnych rad na drogę dadzą.

Po raz kolejny przekonałam się też, że moje wirtualne znajomości to DOBRE znajomości.
cd czytaj:   www.korzeniewska.com 

9 komentarzy:

 1. Też jeszcze mi się nie zdarzyło zmienić samej opony :), a jestem szatynką. Taka jazda po wielu miejscach przynosi mnóstwo przeżyć: tych pięknych i tych trudniejszych. Dobrze, że dostrzegasz te pozytywy, to daje radość i spełnienie. :)
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bogu dzięki, mi tez nie i oby tak zostało... Opony - dla panów :) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Już dawno nie byłam w Wielkopolsce, ale skoro panuje tam tak wielka gościnność, chętnie się wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Selfik w lusterku samochodowym. Dobre
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. blondynce to każdy facet pomoże!... ale brunetce też ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Będąc młoda mężatka czyli ponad 30 lat temu przeszłam kurs zmiany koła mężowski:-) takie były czasy. A dzis babci ktoś na pewno pomoże:-)

  OdpowiedzUsuń