środa, 9 maja 2018

Pamiętajmy o ogrodach


Zaglądam do telewizorni i natychmiast tego żałuję. Brudną, gęstą breją wylewa się na mnie z niego cała jego plugawa zawartość. Znów ktoś kogoś zabił, zgwałcił, podpalił. Kolejne malwersacje i katastrofy. Jedna za drugą. Czy w świecie nie dzieje się absolutnie NIC dobrego??? NIE WIERZĘ...
Skłonna jestem uważać, że komuś zależy bym myślała, że świat jest do dupy.
Nikt do mnie nie mówi jak do człowieka. Tylko informuje, informuje, beznamiętnie informuje.

A co z ogrodami? Że zakwitły, że jest pięknie, że wszystko się budzi do życia i rozlewa się słodyczą zapachów po świecie? Że pszczółki, słońce, zawiązki owoców.
Jakie jabłka będą w tym roku!
A jakie gruszki!
Drzewa uginają się pod kwieciem.
Czy to nie należy do życia???


​Na szczęście bywa maj.
Na szczęście są ogrody.


Po ciąg dalszy plus miłą dla ucha nutkę zapraszam pod linkiem:
https://www.korzeniewska.com/blog/pamietajmy-o-ogrodach

5 komentarzy:

 1. Masz rację:)))niestety większość ludzi uwielbia sensacje i to te najbardziej makabryczne:(((nikt nie chce słuchać o tym co piękne i dobre:(((ale na szczęście są i takie osoby jak Ty,które widzą piękno i się nim zachwycają:)))jestem razem z Tobą:))))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś cudowna. Przecudny post. Ja już mało co oglądam TV, tylko jeśli leci jakiś ciekawy film. Telewizja skupia się na tym, co przyciąga oglądających, choć ja tam uwielbiam patrzeć właśnie na ogrody. Przypomniałaś mi, że dziś kolejny odcinek POKOCHAJ SWÓJ OGRÓD. Może spodoba Ci się ten program, na Domo leci. Ja uwielbiam. :) Świetne główne zdjęcie, bardzo mi się podoba. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj kochana, dzięki za podsunięcie tego programu, właśnie szukam czegoś o ogrodach. Ja podobnie jak Ty w kwestii telewizora, oglądam wyjątkowo, gdy jakiś dobry film leci lub wartościowy program, ale rzadko :)

   Usuń
 3. Nie oglądam telewizji, bardzo rzadko.
  Gdy oglądam czuję, jak spływa na mnie lawina nienawiści.
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń